Про проект
Рух JuniorS — некомерційна громадська організація, яка популяризує фізичну активність серед дітей шкільного віку, змінює їхнє ставлення до уроків фізичного виховання, допомагає знайти їм свої види спорту, які б стали їхньою щоденною корисною звичкою для покращення фізичного та ментального здоров'я.
Ми переконані, що кожна дитина в Україні повинна мати вільний доступ до занять фізичною активністю та спортивними іграми, тому працюємо над тим, аби фізична культура в рамках шкільної та позашкільної програми була гендерно рівною, командною, безконтактною, інклюзивною та максимально різноманітною.
Ми — не про спорт великих досягнень і професійних кубків. Ми про те, аби будь-яка, навіть невеличка фізична активність стала щоденним особистим досягненням кожного з вас.
Пишаємось, що за час роботи нашої організації ми встигли заслужити довіру провідних інституцій та установ в Україні. Зокрема, підписано меморандуми про співпрацю з Міністерством освіти та науки України (від 07.12.18р.), з Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ) (від 02.12.19 р.) та ще з 19 міськими адміністраціями.
Історія створення
Рух JuniorS був створений телеведучим, активістом, любителем спорту Олександром Педаном та громадською діячкою і телепродюсеркою Марією Павлічук у 2018 році як ініціатива реформувати систему фізичної культури в українських школах. Засновників проєкту, які водночас є і батьками, хвилювало питання, як зробити фізкультурою цікавим уроком, мотивуючим стимулом рухатись та веселим для кожного українського учня, де б він не навчався — у великому місті чи в невеличкому селі, на заході чи на сході України, у загальноосвітній школі чи спеціалізованому навчальному закладі.
Починаючи свою діяльність 5 років тому, команда JuniorS навіть не підозрювала, з якими викликами їй доведеться зіштовхнутись, а як наслідок — розширити сферу своїх напрацювань та поставити перед собою нові цілі.
Під час боротьби України з пандемією нам вдалось вибудувати систему дистанційного навчання фізкультури й сприяти ефективності уроків онлайн. Адже заняття фізкультурою навіть в домашніх умовах — це запорука міцного імунітету.
Тепер же, в умовах війни, ми розглядаємо рухову активність не лише для підтримки фізичного стану, а й як необхідну складову для психологічного здоров'я. Наразі ми працюємо над дистанційними заняттями фізкультури, онлайн-секціями та запуском реабілітаційних таборів за кордоном, організовуючи комплексний підхід до подолання стресових розладів і психологічних травм дітей.
Напрямки роботи
1
Розповсюдження інформації та поглиблення знань щодо позитивного впливу фізичної активності на організм та здоров'я людини через лекції провідних експертів галузі.
3
Удосконалення системи викладання фізичної культури в школах та позашкільних закладах, покращення їх матеріально-технічного стану.
5
Інформаційна підтримка розвитку фізичної культури, рухової активності та спорту України.
7
Організація та впровадження нових форм онлайн-уроків фізичної культури в українських школах.
9
Співпраця з федераціями з різних видів спорту.
2
Робота з покращенням фізичного та психологічного стану під час війни за допомогою фізичної активності.
4
Виробництво та просування аудіовізуальної продукції для популяризації активного здорового способу життя українців.
6
Робота з вчителями фізичної культури шкіл, тренерами щодо удосконалення їхніх професійних навичок, підвищення кваліфікації та покращення методів комунікації з учнями.
8
Організація та проведення фізкультурно-спортивних івентів (чемпіонатів, змагань, днів спорту, тімбілдингів, корпоративних заходів тощо).
10
Співпраця з соціально відповідальним бізнесом.